Projektowanie i wykonawstwo nawierzchni brukowych

Brukowanie nawierzchni sprawia, że stają się one niewątpliwą ozdobą każdej przestrzeni.

Od zaprojektowania i wykonania nawierzchni brukowych najczęściej zaczynamy całą przygodę ogrodową. Niekiedy wykonujemy tylko nawierzchnie. Część „zielona” musi poczekać. Każdy chce wygodnie wjechać, zaparkować samochód i wejść do domu „suchą” nogą. Realizację rozpoczynamy od wykorytowania terenu pod zaprojektowaną nawierzchnię. Tu należy pamiętać o doprowadzeniu prądu do bramy, furtki, do oświetlenia. Kładziemy też rury do nawadniania ogrodu. Następnie wykonujemy podbudowę. Musi być ona wykonana bardzo solidnie, gdyż od niej zależy trwałość inwestycji. Nie mamy czasu na reklamacje. Następnie osadzamy obrzeża, krawężniki, palisady ograniczające teren brukowany. Obecnie prawie zawsze tarasy wykonuje się z kostki brukowej lub płyt brukowych, często potrzeba wybudować schody. Na rynku mamy duży wybór materiału brukarskiego. Współpracujemy ze wszystkimi producentami. Zaopatrujemy inwestycję w cały materiał: piach, cement, tłuczeń, kostkę brukową, obrzeża, palisady. Wykonujemy też usługę z materiału powierzonego.

Realizujemy prace wykonawcze w zakresie:

  • brukowania podjazdów na posesjach prywatnych
  • brukowania chodników
  • brukowania ścieżek i alejek ogrodowych
  • wykładania kostką tarasów
  • układania obrzeży
  • stawiania palisad
  • budowy murków oporowych
  • wykonania nawierzchni w technologii betonu stemplowanego
  • odnawiania i impregnacji kostki brukowej

Zagospodarowanie wody deszczowej, drenaże

Nadmierna ilość wody na działce, zwłaszcza w najbliższym otoczeniu domu, może być bardzo uciążliwa. Nie chodzi tylko o kałuże i błoto utrudniające poruszanie się po posesji, ale przede wszystkim o ryzyko zamakania fundamentów spowodowane spływającą w głąb gruntu i gromadzącą się tam wodą opadową.

Budowa małej architektury


Duży wpływ na kształtowanie przestrzeni ogrodu ma mała architektura ogrodowa: ławeczki, pergole, nawierzchnie. Jeśli marzy Ci się ogród pełny uroku i ciekawych dodatków, zobacz co możemy dla Ciebie wykonać...


Budowa założeń ogrodowych


Od projektu do wykonania. Proces budowania ogrodów zaczynamy od kształtowania terenu oraz położenia instalacji elektrycznej i wodnej.